Trener personalny i dieta online – plusy i minusy takiego rozwiązania

Chcesz o siebie zadbać? W takim razie zacznij od swojego zdrowia i kondycji! Zmień swoją dietę, zatroszcz się o sylwetkę i zrzuć zbędne kilogramy. Jeśli chcesz pomóc sobie w osiągnięciu celu, jakim jest zgrabna figura i spadek wagi, skorzystaj z usług online. Przedstawiamy, jakie są wady i zalety współpracy ze „zdalnym „ specjalistą od żywienia i z trenerem.

Za błędy żywieniowe płaci się wysoką cenę. Nadwaga, nadciśnienie i cukrzyca to tylko niektóre konsekwencje nieprawidłowej diety. Za przypadłości te odpowiada jedzenie zbyt dużej liści kalorii, ale też brak ruchu, nadmiar soli, cukru i niezdrowych tłuszczów w diecie. W 2019 roku przeprowadzono badania, z których wynika, że po ciasta i słodycze regularnie sięga co czwarty Polak, a po coca-colę aż co dziesiąty. Złe nawyki często wynikają z niewiedzy – tego jak jeść zdrowo, jak komponować posiłki o niskim indeksie glikemicznym można dowiedzieć się od specjalisty żywieniowego.

Dieta online – stworzona przez profesjonalistę 

Co może przekonać cię do tego, abyś wybrał i realizował plan diety online? Naprawdę skuteczne diety online są opracowywane przez z osoby, które mają fachową wiedzę na temat żywienia i zdrowego stylu życia. Mimo że nie będziesz miał fizycznego kontaktu z takim specjalistą, nic na tym nie stracisz. Dobieranie diety przez profesjonalistę odbywa się po zebraniu szczegółowego wywiadu na temat podopiecznego, tak przynajmniej wygląda dieta online u Akopa Szostaka.

Zanim menu zostanie skomponowane, zostaniesz poproszony o udzielenie szeregu informacji na swój temat. Twoja dieta będzie ułożona w ten sposób, aby dostarczała ci dostatecznej ilości energii, składników odżywczych, witamin i tak, aby pomogła ci osiągnąć twój cel. 

Patent dla zabieganych i niechcących wydawać kroci

Dieta online to świetne rozwiązanie dla zapracowanych. Aby skonsultować się ze specjalistą, nie trzeba składać wizyt w jego gabinecie – wystarczy jedynie do niego zadzwonić lub wysłać mu wiadomość. Ponadto nie trzeba długo czekać na plan dietetyczny – jest on układany bardzo szybko.

Nie bez znaczenia pozostaje także kwestia kosztów. Dobieranie diety online jest o wiele przyjaźniejsze dla portfela niż regularne konsultacje z dietetykiem.

Trener personalny, dieta online i nowy styl życia – przepis na sukces

Jeśli do swojej diety chcesz dołączyć plan treningowy, możesz to zrobić, korzystając z usług online. Takie rozwiązanie ma wiele zalet.

Po pierwsze ćwiczenia będą dopasowane do twoich możliwości i do tego, ile czasu możesz ćwiczyć w ciągu dnia. Decydując się na trening online, ćwiczysz, kiedy chcesz – nawet podczas przerwy w pracy. Oprócz tego unikasz kosztów związanych z dojazdem na siłownię i z zakupem samego karnetu. Plany treningowy online to także propozycja dla tych, którzy nie przepadają za ćwiczeniami w miejscach publicznych.

Dlaczego dieta i trening online nie zawsze się sprawdzą?

W sieci można znaleźć diety i plany treningowe tworzone przez osoby, które nie mają pojęcia ani o zdrowym stylu życia, ani o budowaniu formy czy rzeźbieniu sylwetki. Dlatego, zanim zdecydujesz się na konkretną opcję, zweryfikuj, komu powierzasz ułożenie dietetycznego jadłospisu. Taka osoba powinna móc pochwalić się doświadczeniem, kompetencjami i dobrymi opiniami w sieci.

Niektórzy wskazują też, że dieta online oznacza brak kontaktu ze specjalistą. Jednak nic bardziej mylnego – jeśli wybierzesz właściwą ofertę, będziesz otrzymywał wsparcie i   wskazówki od swojego mentora. Będzie on także analizował twoje postępy – oznacza to, że jeśli zajdzie taka potrzeba, zmodyfikuje on twój jadłospis i plan treningowy.

Artykuł sponsorowany

Grafika: www.freepik.com

Przepisy
Author: Agata

Get Connected