Chcąc rozpocząć przygodę ze zdrowym odżywianiem, warto rozejrzeć się za jak najlepszym cateringiem dietetycznym. Dlatego też podpowiemy, na co zwrócić uwagę, by dostarczane jedzenie było nie tylko smaczne i zaspokajało nasze zapotrzebowanie kaloryczne, ale także nie zrujnowało portfela.

Zdrowie na talerzu – oferta cateringu dietetycznego

Pierwszym etapem przygotowania do zdrowego odżywiania, powinno być wykonanie badań okresowych. Dlaczego? Dlatego, że wiele firm cateringowych komponuje posiłki według szczegółowych wytycznych dostarczanych przez klienta. Im więcej opcji do zaznaczenia w polu szczególnych wymagań, tym lepiej. Dzięki temu jadłospis zostanie maksymalnie spersonalizowany, a dania w żaden sposób nie zaszkodzą zdrowiu.

Przykładem dobrych praktyk w zakresie cateringu dietetycznego jest https://mojcatering.com.pl/ Na stronie można znaleźć wiele opcji, również dla tych, którzy muszą wykluczać pewne składniki ze swojej diety. To duże udogodnienie dla zabieganych – jeśli więc klient wie, że jego czas na jedzenie jest mocno ograniczony, nie musi się zastanawiać nad tym, czy oby na pewno nic mu nie zaszkodzi.

Formy dostawy i ilość posiłków

W zależności od tego, o której godzinie wychodzimy do pracy, powinniśmy otrzymać gotowe posiłki tuż przed wyjściem z domu, by móc podgrzać je w porze lunchu, jeśli długo przebywamy poza domem. Zatem ustalamy taką godzinę na dowóz, by można było wygodnie, bez pośpiechu odebrać zamówienie.

Ważne jest także to, ile tak naprawdę potrzebujemy zjeść, by czuć się dobrze. Zwykle dietetycy zalecają od 3 do 5 posiłków dziennie – warto trzymać się tej ilości. Zawartość kaloryczną powinno dać się przeliczyć kalkulatorem na stronie internetowej danego cateringu. 

Ceny posiłków

Catering dietetyczny wcale nie musi rujnować portfela, o czym świadczą przykłady
z rodzimego podwórka. Dlatego też można skorzystać z porównywarki cen i sprawdzić, która oferta wydaje się nam najbardziej atrakcyjna cenowo. Następnie zorientować się w cenach planów i tym, jak użytkownicy oceniają daną firmę.

Rozbieżności w cenach są bardzo duże. Dlatego też decydując się na konkretny catering, należy przeprowadzić kalkulację, na jak długo planujemy zamawiać z niego posiłki. Czasem przy wyborze dłuższego planu, ceny posiłków są niższe niż w przypadku rozwiązań krótkoterminowych.

Czy warto zapoznawać się z opiniami w sieci? Owszem, podobnie jak pytać o zdanie znajomych, korzystających z usług danego dostawcy. Zawsze może się zdarzyć, że polecą oni kogoś, kto zostanie z nami na dłużej. Jeśli firma decyduje się prezentować klientom przynajmniej miesiąc darmowych dowozów, również warto się nad tym zastanowić i testować, testować, i jeszcze raz – testować.

Artykuł sponsorowany. Materiały partnera.

Przepisy
Author: Agata

Get Connected

    1 Response

  1. Marek says:

    Warto dokładnie poczytać opinie w internecie, często po przeczytaniu kliku mamy już pewność, że po zamówieniu byłyby problemu i wtedy należy wybrać coś innego.