Filtr osmotyczny Puricom Stella

O tym, że woda ma istotny wpływ na funkcjonowanie organizmu człowieka, wiadomo od dawna. Podobnie jak to, że należy pić czystą wodę. Do tej pory nie używałam żadnych filtrów i przyzwyczaiłam się do smaku herbaty czy zupy na przegotowanej wodzie prosto z kranu. Nieraz jednak moi goście lekko się krzywili, mówiąc, że ta herbata jest dziwna. Dla znajomych, którzy w domu mają filtry, używałam do parzenia herbaty i kawy wody w butelkach.

Filtr osmotyczny Puricom Stella

Od pewnego czasu jestem posiadaczką   filtru osmotycznego Puricom Stella, który pięciokrotnie oczyszcza wodę. Zestaw jest spory, ale zawiera wszystkie niezbędne elementy: odwróconą osmozę Puricom Stella, filtry i membrany, kranik, akcesoria oraz wszystkie niezbędne elementy potrzebne do montażu, instrukcję.

Filtr osmotyczny Puricom Stella

Instalacja urządzenia nie jest skomplikowana, ale wymaga sprawnych rąk, które nie boją się podłączać do wężyka z wodą i potrafią zamontować dodatkowy kran. Należy również wyposażyć się w wiertarkę i taśmy do uszczelniania.

Zobaczcie na filmie, jak wygląda instalacja.

Odwrócona osmoza Puricom Stella to zupełnie inny filtr od tych, z którymi spotkałam się do tej pory. Jest przede wszystkim dużo większy i podłączony bezpośrednio do zimnej wody. Zmieści się jednak nawet w tak małej szafce jak moja:

Filtr osmotyczny Puricom Stella

Filtr osmotyczny Puricom Stella

Po montażu filtra należy poczekać aż zbiornik się napełni, a następnie odkręcić kranik. Woda na początku będzie ma mleczne zabarwienie, ponieważ membrana się musi przepłukać. Jeśli woda jest przezroczysta, można ją pić. Aby filtry pracowały wydajniej (raz do roku należy je wymieniać, membranę raz na 3-4 lata) najlepiej pobierać od razu większą ilość wody (nie szklankę) – ja leję do dzbanka. Wydajność filtra to 8 litrów na godzinę czyli dużo :)

Filtr osmotyczny Puricom Stella

Osmoza Puricom Stella oczyszcza wodę w pięciu stopniach filtracyjnych:

 • Filtr wstępny o dokładności 5 mikronów – oczyszcza wodę z zanieczyszczeń mechanicznych
 • Dwa filtry węglowe – oczyszczają wodę z chloru, poprawiając zapach i smak wody
 • Membrana osmotyczna o wydajności 50 GPD (około 190 litrów na dobę) – usuwa azotany, metale ciężkie, benzen, pierwiastki promieniotwórcze, fenole, bakterie i wirusy
 • Liniowy filtr węglowy – poprawia smak wody oraz pozbawia ją jakichkolwiek cząsteczek zapachowych.

To prawda, filtrowana woda w pierwszej chwili jest bez smaku, jest krystalicznie czysta. Nie zmienia smaku potraw, co jest dla mnie bardzo istotne. Zarówno herbata, kawa jak i zupa jest nieco inna niż dotychczas, lekko orzeźwiająca.

Różnica między przegotowaną wodą z kranu, a wodą z filtra jest widoczna gołym okiem, po „przetworzeniu”. Ta sama herbata wygląda zupełnie inaczej. Herbata na bazie wody z filtra jest bez żadnego nacieku, bardzo przejrzysta.

Filtr osmotyczny Puricom Stella

Filiżanka również… W końcu moja porcelana będzie bez zacieków :) Nie chcę nawet myśleć, ile niechcianych minerałów spożyłam do tej pory pijąc wodę z kranu (przegotowaną). Podobno w ciągu 60 lat życia przyswajamy ok. 90 kilogramów skał, których ciało nie jest w stanie wykorzystać.

Filtr osmotyczny Puricom Stella

Podobnie wygląda kostka lodu   – z wody filtrowanej jest krystalicznie czysta, podczas gdy z przegotowanej wody lekko biała.

Filtr osmotyczny Puricom Stella

Bez wątpienia najbardziej do używania wody filtrowanej osmozą Puricom Stella przekonuje mnie brak osadu, który w naoczny sposób uświadamia mnie, że teraz moje posiłki będą jeszcze bardziej wartościowe. Wodę otrzymaną dzięki Puricom Stella używam na co dzień przede wszystkim do przyrządzenia herbaty, kawy oraz zup.


PolecamyPrzepisy
Author: Agata

Get Connected

  12 komentarzy

  • Agata says:

   Jagoda, nie wyobrażam sobie życia bez tego filtru – naprawdę :)
   Woda ma inny smak, nie osadza się nigdzie kamień, dzięki czemu moja porcelana nie cierpi :)
   Używam na co dzień do kawy, herbaty, gotowania zup i warzyw.
   Nie wiem dlaczego wcześniej używałam wody prosto z kranu :/

 1. AsiaJ says:

  To prawda, że smak napoi jest nieporównywalny do tego przed zamontowaniem filtra. Dodatkowym atutem jest fakt, że nie muszę uzywać druciaka, aby doczyścić kubki po herbacie :)

 2. Monika says:

  Witam, planuję zakup odwróconej osmozy i myślę właśnie o filtrze Puricom Stella. Co może Pani powiedzieć o tym urządzeniu po niemal roku użytkowania? Czy sprawiał jakiekolwiek problemy? Czy nadal go Pani używa? Czy jeśli miałaby Pani kupić dla siebie odwróconą osmozę to właśnie ten model?

 3. AsiaJ says:

  Uzytkuje filtr 14 miesięcy, nie wymaga on częstego serwisowania, a wkłady wymienia się co pół roku bądź rok- w zależności od stopnia zanieczyszczenia wody. Ja swój wymieniłam dopiero po 9 miesiącach :) Wkładu membrany jeszcze nie wymieniałam, ponieważ powinno sie to robić po 3 latach. Nie sprawia narazie żadnego problemu, mój mąż pomimo tego, że nie ma zbyt dużego doświadczenia w sprawach hydraulicznych zamontował go bez problemu. A może po prostu jest złota rączką? :) Mogę go Pani Moniko polecić z czystym sumieniem!

 4. Szwansanna says:

  Uzytkuję odwróconą osmozę prezentowaną w powyższym artykule od 5 miesięcy. Jestem BARDZO zadowolona. Polecam wszystkim tym, którzy zastanawiają się czy warto. ;)

 5. Dziewucha says:

  Wygląda całkiem fajnie. Ostatnio woda kranowa troszkę zaczęła mi śmierdzieć, może Stella byłaby dobrym rozwiązaniem. :)

 6. ogórek says:

  Jeśli woda śmierdzi to jest ona najlepszym rozwiązaniem. Miałam ten sam problem, a filtr kuchenny Stella mu zaradził :)

 7. Pyśka says:

  Z tego co widzę użytkujesz ten filtr od ponad roku, jak wrażenia po tym czasie, jesteś zadowolona?
  Mam pytanie a właściwie prośbę :) Czy mogłabyś specjalnie dla swoich stałych czytelniczek napisać jakieś krotkie podsumowanie w formie drugiej recenzji. Bardzo proszę, zależy mi na Twoim zdaniu, może mi to pomóc w decyzji o zakupie urządzenia bądź nie. Pozdrawiam.

 8. Agata says:

  Po roku użytkowania mogę napisać to co wcześniej :) Zalety filtra się nie zmieniły, stale używam tej wody do przygotowywania posiłków: zup, kawy, herbaty, gotowania warzyw, makaronu, robienia kostek lodu. Zdecydowanie warto skusić się na jednorazowy wydatek, późniejsze utrzymanie nie jest drogie (co roku wymiana filtrów, koszt ok. 80 zł)

 9. ogórek says:

  Ja nie jestem człowiekiem techicznym i wymiana wkładów to dla mnie czarna magia :D dlatego korzystam z usług serwisu filtra odwróconej osmozy ;-)