Nordicana. Za co kochamy Skandynawię

Jeśli zastanawiacie się, jaką książkę dać na prezent – podpowiadamy :)

Nordicana. Za co kochamy Skandynawię

Nordicana. Za co kochamy Skandynawię” to propozycja dla wszystkich, którzy lubią ten styl. To bogato ilustrowany, nowoczesny leksykon, który zawiera 100 haseł związanych ze Skandynawią.

Kto z nas nie zna Muminków, klocków Lego, cynamonowych babeczek czy nie słyszał o Zorzy Polarnej?

To tylko wierzchołek góry lodowej, którą możecie odkryć w tej lekturze :) Opisane są ikony designu, w tym emalie Cathrineholm, które sięgają zawrotnych sum na aukcjach internetowych. Nie będę się przyznawać, za ile upolowałam mój czajnik na pchlim targu, który cały był pokryty wieloletnim ( w 1975 zakończono produkcję).

Nordicana. Za co kochamy Skandynawię

czajnik

Książka „Nordicana. Za co kochamy Skandynawię„podzielona jest na 6 części, w ramach których zostały przedstawione mity, tradycje, natura, design i architektura oraz ikony skandynawskiej kultury. Nordicana zabierze Was w cudowną podróż po Skandynawii. Niedoścignione wzornictwo, piękne krajobrazy, umiejętność tworzenia ciepłej, domowej atmosfery oraz znani na całym świecie twórcy literaccy i filmowi, to tylko niektóre części skandynawskiej kultury, która dla wielu Polaków stanowi wymarzony wzór do naśladowania.

Miłym dodatkiem będzie też kolorowanka „Skandynawskie inspiracje„. Kolorowanie skandynawskich wzorów odstresuje każdego :)

skandynawskieinspiracje_kolorowanka

Nordicana. Za co kochamy Skandynawię

Tytuł: Nordicana. Za co kochamy Skandynawię
Autor: Kajsa Kinsella
Premiera: 23 listopada 2016
Wydawnictwo: Buchmann

Zapisz

Przepisy
Author: Agata

Get Connected