Choroby tarczycy dotykają z roku na rok coraz więcej osób. Chociaż tego typu schorzenia leczy się głównie farmakologicznie, to duży wpływ na efekty ma również dieta, o czym wcale zbyt często się nie mówi. Nawet ci, którzy cieszą się doskonałym zdrowiem mają problemy z ułożeniem zbilansowanego jadłospisu. W tej sytuacji bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z cateringu dietetycznego, gdzie o ustalenie limitu kalorii i ilości posiłków zatroszczą się specjaliści. Czy to samo sprawdzi się przy problemach z tarczycą?

Catering dietetyczny a objawy niedoczynności tarczycy

Niedoczynność tarczycy ciężko rozpoznać, dlatego niektórzy nie są świadomi faktu, iż ten problem dotyczy właśnie ich. Nic w tym dziwnego – symptomy tego schorzenia nie są oczywiste i mogą zostać pomylone z innego typu chorobami. Osoby cierpiące na niedoczynność tarczycy najczęściej przybierają na wadze, odczuwają zmęczenie, trudności z koncentracją i ogólne osłabienie. Powoduje to zdecydowanie gorsze samopoczucie oraz obniżenie nastroju. Po zauważeniu u siebie nietypowych objawów należy jak najszybciej udać się do lekarza. Zazwyczaj zleca on dodatkowe badania, by potwierdzić domniemaną tezę. Po badaniach krwi i postawieniu przez specjalistę diagnozy będzie już jasne, co jest na rzeczy. Jeśli okaże się, że problem wynikał z niedoczynności tarczycy, lekarz poleci rozpocząć leczenie farmakologiczne. Do tego konieczne będzie zmodyfikowanie diety, by zapobiec występowaniu niepożądanych objawów. Może w tym pomóc catering dietetyczny, który umożliwi wprowadzenie zdrowego trybu odżywiania na stałe do swojego życia. Jak w takim razie powinien wyglądać jadłospis osoby z niedoczynnością tarczycy?

Dieta pudełkowa – jadłospis dla osób z chorobami tarczycy

Warto zacząć od tego, jak właściwie powinny odżywiać się osoby cierpiące na problemy z tarczycą. Dieta powinna być przede wszystkim bogata w jod, który bierze udział w produkcji hormonów tarczycy. Jego najlepszym źródłem są ryby morskie. Catering dietetyczny może zawierać opcję z większą ilością ryb i owoców morza, nawet w wersji wegetariańskiej. Co ważne, jod zawierają również warzywa, owoce i produkty mleczne, jednak tutaj jego ilość jest ograniczona. Kolejnym istotnym składnikiem, który powinien znaleźć się w diecie osób z niedoczynnością tarczycy jest białko. Jak wiadomo, jego najlepszym źródłem jest mięso, zwłaszcza białe. Chorzy powinni dostarczać swojemu organizmowi około 80-100 g białka. Może ono pochodzić zarówno z produktów odzwierzęcych, jak również roślinnych. Fit catering oferuje wybór, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Warto jednak pamiętać także o piciu minimum 2 litrów wody dziennie, co na pewno pozytywnie wpłynie na przemianę materii. Dieta osoby cierpiącej na choroby tarczycy powinna przede wszystkim być zdrowa i dostarczać odpowiednich ilości składników odżywczych, w czym pomoże catering dietetyczny.

Fit catering przy chorobach tarczycy – czy warto?

Jak już zostało wcześniej wspomniane – dieta ma ogromne znaczenie w przypadku leczenia chorób tarczycy. Niestety, samodzielne układanie jadłospisu nie jest niczym prostym. Bardzo często wymaga to rozległej wiedzy na temat funkcjonowania ludzkiego organizmu i wielu lat praktyki. Ponadto, żeby dieta przynosiła pożądane efekty nie wystarczy tylko zdrowo jeść. Należy jeszcze wprowadzić do swojego życia regularność i spożywać posiłki w określonych odstępach czasu. Catering dietetyczny np. z https://bedietcatering.pl/ zdecydowanie ułatwia cały ten proces, chociażby ze względu na to, że cały plan diety układają doświadczeni specjaliści, którzy doskonale wiedzą, czego potrzebuje każdy organizm. Posiłki dostarczane codziennie prosto pod drzwi ułatwiają nauczenie się zdrowych nawyków, jak również wprowadzenie regularności do swojego codziennego życia. Na efekty nie trzeba długo czekać, a zdrowy tryb życia na pewno przyczyni się do zmniejszenia odczuwalnych objawów chorób tarczycy.

Materiały Partnera

Przepisy
Author: Agata

Get Connected

  7 komentarzy

 1. Silico says:

  Dieta pudełkowa to bardzo dobre rozwiązanie przy problemach z tarczycą, szczególnie dla osób, które na co dzień mają mało czasu i zaniedbywali przez to regularne posiłki. Zastosowanie takiej diety ułatwi prowadzenie zdrowego trybu życia. Jedynym jej minusem jest koszt. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że możemy w ten sposób oszczędzić nasz czas i przeznaczyć go na coś innego :-)

 2. GoldSushi.pl says:

  Cieszy mnie właśnie takie rozwiązanie zwłaszcza, że odpowiedni ludzie taką dietę dobierają indywidualnie, inaczej nie wiem czy miało by to sens.

 3. franczyzawpolsce.pl says:

  Dobrze dobrana dieta to połowa sukcesu, sami możemy tylko sobie krzywdę wyrządzić .Bardzo ciekawy wpis, bardzo mnie to cieszy , że ten problem jest tu poruszany.

 4. Bookero says:

  Zdrowe nawyki to połowa sukcesu do osiągnięcia celu. Cieszy mnie bardzo, że taka dieta jest dopracowana indywidualnie, szkoda tylko, że nie na moją kieszeń.

 5. ARSS says:

  Zyskujemy na czasie i zdrowie można podreperować .Taka dieta to świetny pomysł dla zapracowanych i dla tych co podjadają.

Komentowanie jest wyłączone.