Faza truskawowa trwa. I ostrzegam, bedzie więcej. Tu opcja przystawkowa, powstała w wyniku połączenia jedynie dwóch składników – czekolady i truskawek. Wyśmienicie smakuje popijana szampanem albo wytrawnym białym winem.

Składniki:

 • tabliczka gorzkiej czekolady – 70 %
 • 40 dkg trukskawek

Czekoladę rozpuścić w kąpieli wodnej (szklaną lub metalową miskę z połamanymi kostkami czekolady umieścić nad garnkiem z gotującą wodą i mieszać do rozpuszczenia czekolady)

Truskawki umyć, nie obierać. Każdą maczać w gorącej czekoladzie. Å»eby się nie przyklejały nabijać pojedyńczo  na wykałaczkę i przypinać kolejno do jabłka albo pomarańczy. W takiej wersji wstawić na co najmniej godzinę do lodówki. Przed podaniem zdjąć  z owoców i  ułożyć w papierowych papilotkach.

DeseryPrzepisyPrzystawki
Author: Sylwia

Get Connected

  7 komentarzy

 1. Kubek Smakowy says:

  Z tego, co zobaczyłem w zakładce „o nas”, pani Sylwia jest chyba dziennikarka TVN-u. Pamiętam, jak prowadziła w wyśminity sposób studio piłkarskie. Pani Sylwio! Prosze uważać z tymi truskawkami, bo z tego, co słyszałem – kamera dodakowo pogrubia!
  Gratuluje znakomitej strony internetowej

 2. smakosh says:

  serio?? tak mi się zdawało, że znam Panią Sylwię skądś! a truskawki naprawdę wyśmienite, choć nie każde się nadają. ostatnio trafiłem na takie nasiąknięte wodą i nie trzymała się czekolada… pozdrawiam znad mojego bankowego komputera :)

 3. Kubek Smakowy says:

  Serio, serio. Mam nadzieje, że to studio piłkarskie wróci na Euro. Bo ostatnio mało widac panią Sylwię. Jest chyba teraz w programie pana Sekielskiego. A wydaje mi się, że on to ma chyba ochotę pokazywac tylko siebie na ekrane. Innych nie dopuszcza. Tylko jakiegoś młodego Jupka – ten to często się pojawia. Ale pani Sylwio, proszę walczyć o swoje. Jest pani urodzona do telewizji.
  Może powstanie w TVN24 program o gotowaniu! To byłoby coś! Kibicuję.

 4. Pingback: 09/06 Truskawki nie muszą być nudne – MamiK piszę co myślę

 5. Pingback: Truskawki nie muszą być nudne | MamiK piszę co myślę