Nazwałam ten mus deserem, ale w zasadzie równie dobrze smakowałby na śniadanie. Kryje w sobie sporą energetyczną dawkę i dużo przyjemności. Jest lekki i kuszący Wszystkie warstwy wzajemnie  się uzupełniają, choć jest ich tyle nie ma tu mowy o kłótni ani  o rywalizacji. Mus przepełnia świeżość mięty i aksamitność jogurtu. Są kruche herbatniki i soczyste owoce.

deser z truskawek i kiwi

Taki mus najlepiej smakuje mocno schłodzony. Ja zrobiłam go z mrożonych truskawek, co niewątpliwie dodało mu charakteru. Owoce zmiksowałam i w takiej postaci ułożyłam na kremowym jogurcie. Kiwi musi być bardzo dojrzałe, dzięki jego słodyczy można pominąć cukier. Jogurt koniecznie ten najgęściejszy. I obowiązkowo mięta prosto z doniczki.

deser z kiwi i truskawek

Składniki:

  • 150 ml jogurtu greckiego gęstego
  • szklanka truskawek – mogą być mrożone
  • 5 dojrzałych kiwi
  • 100 g herbatników maślanych
  • 2 łyżki świeżej mięty
  • łyżka lemon curd (opcjonalnie, można zastąpić skórką startą z cytryny)

Owoce zmiksować w osobnych naczyniach. Jogurt wymieszać, a herbatniki rozdrobnić w malakserze albo pokruszyć. Miętę posiekać. Przygotować dwie wysokie szklanki. Na dno każdej z nich wsypać łyżkę masy z herbatników, na nią łyżkę kiwi, potem odrobinę mięty, później łyżka  jogurtu, a na końcu truskawek. Warstwy układać do wyczerpania składników. Na wierzchu wyłożyć odrobinę lemon curd. Mocno schłodzić w lodówce.

deser z kiwi i truskawek

Deser przed podaniem udekorować listkiem mięty.

deser z kiwi i truskawek


DeseryPrzepisyŚniadania
Author: Sylwia

Get Connected

    1 Response