Kulinarnie Łódź bardzo mi odpowiada. Ilekroć tam jestem, odkrywam nowe miejsca. Piotrkowska, która wielu kojarzy się z kebabami i gyrosami, kryje w sobie urokliwe miejsca. Stare fabryki zagospodarowano w designerski sposób. Znajdują się tu pracownie projektantów, a także smaczne zakątki. Wystarczy przejść   przez bramę przy Piotrkowskiej 138/140 i zapuścić się wzdłuż starych murów. Po prawej stronie znajduje się Drukarnia – Skład Wina & Chleba. Jeśli kiedykolwiek będziecie w Łodzi, koniecznie odwiedźcie to miejsce, a nie zawiedziecie się.

IMG_2129

Wnętrze jest dość surowe, ale oddaje klimat jego pierwotnego przeznaczenia. Przeważa szarość, beton i drewno. Niewątpliwą zaletą jest to, że już przy wejściu czuć zapach świeżego pieczywa, które jest tu wypiekane. Po prawej stronie od wejścia, za wielką szybą widać, jak ręcznie formowane są bochenki chleba.

Łódź kulinarnie - Drukarnia

Właścicielka bistro jest na miejscu, dogląda zarówno obsługę, jak i gości. Sama również pomaga przy wypiekach, przy zamówieniach oraz zabawia rozmową klientów. Dba o wszystko, widać, że robi to, co naprawdę lubi :)

Podobnie jak we wrocławskim BLT jest olbrzymi stół, przy którym spotykają się nieznajomi. Nikomu to nie przeszkadza, bowiem OFF Piotrkowska jest bardzo otwarta i spotkać tu można wielu ludzi.

Drukarnia w Łodzi

Drukarnia w Łodzi

Ale to nie wnętrze, a przede wszystkim jedzenie zasługuje tu na uznanie. Wspomniany już chleb, który jest wypiekany właśnie tu. Nie sposób go nie docenić, jest z wieloma dodatkami do wyboru, świeży i tak dobry, że mogłabym go jeść z samym masłem. Chleb można kupić i zabrać do domu, wiele gości tak właśnie robi :) Dodawany jest on też do tutejszych dań. Mam nadzieję, że poza jasnym pieczywem z czasem będzie wypiekane również ciemne.

To, co odróżnia to bistro od innych miejsc jest to, że bez względu na porę dnia, obowiązuje to samo menu. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby na kolację zamówić danie śniadaniowe. Od zawsze zastanawia mnie bowiem, dlaczego śniadania są zwykle wydawane tylko do godziny 12-ej. Tutaj na szczęście nie, szkoda, że to tak daleko od domu ;)

Dania główne to przede wszystkim dania jednogarnkowe. Ale nawet sam garnek nie jest byle jaki :) Dania serwowane są w czerwonych żeliwnych naczyniach, dzięki czemu jedzenie pozostaje długo ciepłe.

Próbowałam tutaj cannelloni z mięsem wołowym i kurczak curry z warzywami – nie wiem co lepsze :) Wszystko przygotowane jest ze świeżych składników, bardzo dobrze doprawione.

IMG_2118

IMG_2121

IMG_2120

Zaskakujące są tu ceny – danie główne kosztuje tylko kilkanaście złotych, a porcje są bardzo sycące.

Łódź kulinarnie - Drukarnia

Łódź kulinarnie - Drukarnia

Rogaliki wypiekane tu na miejscu rozpływają się w ustach, zarówno z malinami, jak i czarną porzeczką (choć pani mówiła, że są ze śliwką ;)). Jak zobaczyłam ich cenę na rachunku od razu zwróciłam kelnerce uwagę, że się pomyliła. Jakże wielkie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że nie ma żadnej pomyłki, a cena jest właściwa – po złotówce za sztukę! Nie wiem jak długo utrzymają się tu takie ceny, ale mam nadzieję, że jakość jedzenia pozostanie niezmienna :)

IMG_2127

Lokal podobno słynie również w własnej mieszanki różnych gatunków kawy. Niestety nie spróbowałam, bo na kawę wybrałam się na przeciwko do Mebloteki – kolejnego miejsca z klimatem. Opiszę go już niebawem.

IMG_2112

Drukarnia w Łodzi

PS. zdjęcia robiłam telefonem, ale mam nadzieję, że chociaż choć trochę oddały charakter tego miejsca :)


PrzepisyRestauracje
Author: Agata

Get Connected

    2 komentarze

  1. irenka says:

    wizualnie to tam bardzo brzydko i brudno. pozostaje mieć nadIeje że jedzenie jest lepsze ale mnie i moja rodzinę takieniechlujne miejsca raczej pozbawiają apetytu. chciałabym zobaczyć ich kuchnię…

  2. Agata says:

    W samym lokalu jest bardzo czysto – to tak obiektywnie. A czy się podoba, czy nie, to już kwestia gustu, mocno subiektywna ;)