Panteon, Rzym

Gdzie wybrać się na kawę w Rzymie? Niedawno pisałam Wam o najstarszej kawiarni Antico Caffe Greco, drugim miejscem z pyszna kawą i klimatem jest Tazza D’oro, położona bardzo blisko Pantheonu. Kawiarnia zdecydowanie skromniejsza od Caffe greco, działa od 1946 roku. Inny jest tez charakter samej kawiarni: brak tu stolików, kelnerów i możliwości zjedzenia wielu rodzajów ciast. Tu z kolei kawa jest wypalana na miejscu i jest dostępnych wiele gatunków. Jest tu bowiem też sklep, w którym można nabyć swoją ulubioną kawę oraz m.in. ziarna kawy w czekoladzie, likiery o różnych smakach.

Kawiarnia Tazza D'oro w Rzymie

W kawiarni za kawę płaci się w kasie, a następnie przy barze okazuje paragon. I stąd już chwila do wypicia pysznej kawy. Pijąc przy barze (w środku jest tez jedn ławeczka na której można usiąść) można obserwować ruch, przychodzą tu zarówno Włosi, jak i turyści. Podobno można tu często spotkać znanych polityków i  aktorów. To miejsce jest dla wszystkich bez względu na zasobność portfela.

Kawiarnia Tazza D'oro w Rzymie

Zarówno cappuccino, jak i espresso było pyszne, o głębokim smaku. Tak dobre cappuccino ciężko spotkać we Wrocławiu. Na pewno zastanawiacie się ile kosztuje kawa w Tazza D’oro. Wyobraźcie sobie, że kosztuje naprawę mało: espresso kosztuje niecałe euro (0,9 euro), a cappuccino 1,1 euro.

To jest miejsce, do którego z przyjemnością się wraca, co też uczyniłam kilkakrotnie podczas mojego krótkiego pobytu w Rzymie.

Kawiarnia Tazza D'oro w Rzymie

Kawiarnia Tazza D'oro w Rzymie

Kawiarnia Tazza D'oro w Rzymie

Z kawiarni Tazza D’Orro widać Pantheon, jest oddalony zaledwie  o kilka kroków.

Panteon, Rzym

Panteon, Rzym Tazza D’Oro
Via degli Orfani, 84 (Pantheon)
00186 Rome, Ital


NapojePolecamy
Author: Agata

Get Connected

    2 komentarze