Schody hiszpańskie w Rzymie

Na początku lipca spędziłam kilka dni w Rzymie. Była to podróż niespodzianka dla mojej Mamy. Uwielbiam kuchnię włoską, więc chciałam pokazać Jej jak najwięcej miejsc typowych dla Włoch. Takim miejscem są niewątpliwie też kawiarnie, w których przy barze spotkać można przede wszystkim Włochów, pijących kawę na stojąco rozmawiając ze sobą lub czytających poranną prasę.

Antico Caffe Greco, Rzym

Antico Caffe Greco w Rzymie jest miejscem z historią, gdyż jest prawie najstarszą nadal funkcjonującą kawiarnią we Włoszech (najstarsza to Caffè Florian w  Wenecji – 1750r). Została założona w 1760 roku przez Greka i stała się salonem artystycznym, w którym bywał m.in Goethe, Byron, Andersen, Ibsen, Mendelssohn oraz nasi rodacy: Mickiewicz, Słowacki, Norwid, Krasiński, Sienkiewicz.

Antico Caffe Greco, Rzym

Pomimo upływu lat, kawiarnia Antico Caffe Greco to wciąż piękne, zabytkowe wnętrze. Przez moment można przenieść się w czasie i poczuć jak na wielkich salonach. Kawiarnia wciąż jest zaliczana do najpiękniejszych kawiarni na świecie.

Antico Caffè Greco, Rzym

Jakie są ceny w Antico Caffe Greco?

Kawiarnia znajduje sie tuż przy Schodach Hiszpańskich (w uliczce u ich podnóża), przy Via dei Condotti. Znajdują się tu m.in. butiki Dolce&Gabbana, Versace, Armani, Prada.   Pomimo sąsiedztwa tych ekskluzywnych sklepów możecie udać się do Caffe Greco i nie zbankrutujecie. W przypadku wypicia kawy przy barze (czyli tak, jak robią to Włosi), za kawę zapłacimy mniej niż w Polsce. Espresso kosztuje bowiem 1,25 euro, cappuccino 1,50. Ale uwaga: przy stoliku zapłacicie ponad 4-krotnie więcej (espresso przy stoliku kosztuje 6 euro). Poza kawą jest tez szeroki wybór ciast.

Antico Caffè Greco, Rzym

Antico Caffe Greco, Rzym

Antico Caffè Greco, Rzym

Stojąc przed wejściem (na szczęście już wychodząc) po raz kolejny doceniłam walory zwiedzania na własną rękę. Robiąc bowiem zdjęcia z zewnątrz dwukrotnie przechodziły obok mnie polskie wycieczki. W obu tych przypadkach przewodnicy podkreślali historyczny aspekt tego miejsca i ostrzegali przed wejściem ze względu na potwornie wysokie ceny… Turyści grzecznie zatem obfotografowali kawiarnię tylko z zewnątrz i udali się dalej za przewodnikiem, nie smakując ani pysznej kawy (dla przypomnienia: espresso przy barze w cenie 1,25 euro :) ani atmosfery tego miejsca…

Antico Caffe Greco, Rzym

Dlatego jeśli będziecie w Rzymie, tuż obok Schodów Hiszpańskich (widoczna uliczka na poniższym zdjęciu), udajcie się na kawę do Caffe Greco :)

Schody hiszpańskie w Rzymie

Schody hiszpańskie w Rzymie

Schody hiszpańskie w Rzymie

Antico Caffè Greco

Via dei Condotti, 86,
00187 Roma,
Włochy


PolecamyPrzepisyRestauracje
Author: Agata

Get Connected

    1 Response