Wbrew pozorom wcale nie są trudne do przygotowania. Są czasochłonne tym bardziej, że pośpiech nie jest przy nich wskazany. Wystarczy tylko czekolada, ulubione dodatki i silikonowe foremki (niekoniecznie na pralinki, wystarczą na lód).

nadziewane sercaSkładniki:

  • 1,5 tabliczki gorzkiej czekolady na brzegi czekoladek
  • 1 tabliczka gorzkiej czekolady do nadzienia
  • 70ml śmietany kremówki (30-36%)
  • dodatki: skórka starta z pomarańczy, wiśnie z nalewki, nalewka wiśniowa

Czekoladę posiekać i rozpuścić. Ja zwykle robię to na parze (tak, by naczynie nie dotykało wody) lub wstawiam na chwilę miskę z posiekaną czekoladą o gorącej wody (ale nie gotującej się już). Ważne, żeby ten proces trwał krótko, bowiem przebywanie czekolady w gorącej temperaturze powoduje, że staje się ona matowa.

Foremkę wysmarować czekoladą. W zależności od wielkości można to zrobić za pomocą łyżeczki lub małego pędzelka. Trzeba uważać, żeby nie pozostały żadne dziurki, bo wypłynie nam nadzienie lub czekoladki rozlecą się przy wyjmowaniu z foremki. Rozprowadzoną w foremce czekoladą zostawić do zastygnięcia (nie wkładać jednak do lodówki, aby czekoladki nie były matowe).

Nadzienie:

Podgrzać śmietankę i zalać nią posiekaną tabliczkę czekolady. Ja zwykle dzielę tą masę na 2-3 części, dodając do każdej z nich odpowiednio:

  1. startą skórkę z połowy pomarańczy
  2. nalewkę wiśniową + po 1 wiśni do czekoladki (lub inny alkohol i inne owoce, ostatnio dałam jeżyny z nalewki)

Jak zastygnie czekolada w foremkach, napełniam ją nadzieniami. Zostawiam do przestygnięcia a następnie za pomocą łyżeczki rozprowadzam rozpuszczoną czekoladę, zamykając w ten sposób czekoladkę. Najlepiej nie przyspieszać całego procesu, uzbroić się w cierpliwość i zapomnieć o czekoladkach. Wyciągnąć je z foremek dopiero po całkowitym zastygnięciu.

Poznaj inne przepisy na czekoladki

Tu w towarzystwie białych czekoladek z lemon curd


Desery
Author: Agata

Get Connected

    5 komentarzy