Książki na Święta

Jeśli znamy upodobania naszych bliskich, książka zawsze jest dobrym prezentem. Dla osób pozytywnie zakręconych kulinarnie polecam kilka najświeższych książek. Czekam na Święta, by móc leniwie oddać się lekturze, choć książki te pokochałam od pierwszego dotknięcia :) Kilkoma z nich obdarowałam już swoich bliskich.

Książki na ŚwiętaSmak Świąt – Agnieszka Maciąg

To moje największe zaskoczenie. I to propozycja, którą nie trafiłaby do moich rąk, gdyby nie koleżanka, która zdjęła ją ze swojego regału i mi poleciła. To bardzo ciepła propozycja, pełna aromatów świąt i opowieści. Poza przepisami jest tu dużo informacji o produktach i ich właściwościach. Są tu również informacje o ziołolecznictwie, aromaterapii. Całość udekorowana pięknymi zdjęciami!

Wydawnictwo Otwarte, 2015

Smak Świąt - Agnieszka Maciąg

Smak Świąt - Agnieszka Maciąg

Qmam kaszę – Maia Sobczak

Powrót do korzeni, do kasz. Maia przekonuje nas, że kasze są nie tylko zdrowe, ale bardzo smaczne. Przepisy proste, otulone domowym ciepłem. Ciepło autorki przebija w książce. To dobra propozycja również dla tych, którzy co roku mają postanowienie, że zmienią swoje nawyki żywieniowe. Z tymi przepisami na pewno będzie im łatwiej i zdrowiej przede wszystkim.

Wydawnictwo: Muza, 2015

_MG_6764-kopia

_MG_6768-kopia

Miałam przyjemność być z Maią na spotkaniu Wigilijnym w Water & Wine i zebrać autografy do książek dla moich przyjaciół :)

Maia Sobczak

Superfood – Jamie Oliver

Jedna z lepszych, jak nie najlepsza, książek Jamiego Olivera. Pełna zbilansowanych posiłków i podpowiedzi, jak można wykorzystać danie w kolejnych dniach. Autor przekonuje, że te przepisy stosuje od poniedziałku do czwartku. Podpowiada, jak zaplanować śniadania czy posiłki do pracy tak, aby móc spędzić jak najwięcej czasu z bliskimi. Sprawia, ze już ma się ochotę przygotować granolę w proszku, widząc ogrom jej zastosować. Każdy przepis zawiera informacje o wartościach odżywczych.

Wydawnictwo: Insignis, 2015

Superfood - Jamie Oliver

Superfood - Jamie Oliver

Po prostu Nigella. Smacznie łatwo przyjemnie – Nigella Lawson

Od lat nie ma dla mnie już Świąt bez Nigelli. Co roku dochodzi bowiem jedna książka do kolekcji. „Po prostu Nigella” to zbiór 125 przepisów. Przepisy są proste i szybkie do przygotowania. Znajdziecie tu również propozycję na dania bez glutenu i bez laktozy. Przy każdym przepisie jest porada o wcześniejszym przygotowaniu, a czasem dodatkowo o przechowywaniu. Ta książka to moc inspiracji!

Wydawnictwo: Filo, 2015

Po prostu Nigella. Smacznie łatwo przyjemnie - Nigella Lawson

Po prostu Nigella. Smacznie łatwo przyjemnie - Nigella Lawson

Książki na Święta


Boże NarodzenieLiteratura
Author: Agata

Get Connected