Czekoladki nadziewane musem z suszonych śliwek

Czekoladki mogą stać się nałogiem. Nawet jeśli się ich nie je ;) Jestem trochę uzależniona od ich robienia. Cieszy mnie taka domowa manufaktura i efekt końcowy, który wynagradza cierpliwość w ich przygotowaniu. Czekoladki z musem z suszonych śliwek są wykwintne i przeznaczone dla amatorów gorzkiej czekolady, bowiem suszone śliwki podkreślają jej wytrawny smak.

Czekoladki nadziewane musem z suszonych śliwek

Aby zrobić nadziewane czekoladki najlepiej użyć specjalnych silikonowych foremek. Możecie do tego też wykorzystać miękkie silikonowe kostki do lodu.

Czekoladki nadziewane musem z suszonych śliwek

Składniki:

  • 200g gorzkiej czekolady
  • słoiczek musu z suszonych śliwek dla niemowląt (ja użyłam taki) – mus możecie przygotować sami, wystarczy namoczyć na noc (lub na 2h) suszone śliwki,odsączyć je i zmiksować

Sposób przygotowania:

  1. 150g czekolady posiekaj i rozpuść. Ja zwykle robię to na parze (tak, by naczynie nie dotykało wody) lub wstawiam na chwilę miskę z posiekaną czekoladą o gorącej wody (ale nie gotującej się już). Ważne, żeby ten proces trwał krótko, bowiem przebywanie czekolady w gorącej temperaturze powoduje, że staje się ona matowa.
  2. Silikonową foremkę   do pralinek wysmaruj czekoladą. W zależności od wielkości można to zrobić za pomocą łyżeczki lub małego pędzelka. Trzeba uważać, żeby nie pozostały żadne dziurki, bo wypłynie nam nadzienie lub czekoladki rozlecą się przy wyjmowaniu z foremki.
  3. Rozprowadzoną w foremce czekoladą zostaw do zastygnięcia (nie wkładaj jednak do lodówki, aby czekoladki nie były matowe).
  4. Jak zastygnie czekolada w foremkach, napełnij je musem. Zostaw do przestygnięcia.
  5. Rozpuść pozostałe 50 g czekolady a następnie za pomocą łyżeczki rozprowadzać ją na musie, zamykając w ten sposób czekoladkę. Najlepiej nie przyspieszać całego procesu, uzbroić się w cierpliwość i zapomnieć o czekoladkach.
  6. Czekoladki nadziewane musem z suszonych śliwek wyciągnij je z foremek dopiero po całkowitym zastygnięciu.

Czekoladki nadziewane musem z suszonych śliwek

Zobacz inne nasze przepisy na czekoladki:
czekoladki z macierzanką i kwiatkami
czekoladki kokosowe z migdałem
biała czekolada z kwiatkami
czekoladki kawowe
czekoladki z marcepanem i czereśnią
czekoladki z orzechami
skórka pomarańczowa w czekoladzie
czekoladki z nadzieniem miętowym
trufle karmelowe
czekoladki pomarańczowe
białe czekoladki nadziewane lemon curd
czekoladki z nadzieniem czekoladowym


DeseryPrzepisy
Author: Agata

Get Connected